news-bialystok.pl

Tottenham FC zwycięża mistrzów Anglii po trafieniu w ostatnich minutach! Emocjonujące starcie i przegrana mistrza ligi angielskiej w 26. kolejce!

Tottenham FC zwycięża mistrzów Anglii po trafieniu w ostatnich minutach! Emocjonujące starcie i przegrana mistrza ligi angielskiej w 26. kolejce!

20.02.2022, 08:13

Ekstraklasa angielska jest w tej chwili najtrudniejszą ligą piłkarską na całym świecie i spore grono sympatyków futbolu ze Starego Kontynentu tak twierdzi. Angielska Liga od lat budowała własną markę, a świetnym tego przykładem są wyniki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co roku. Warto też mieć świadomość faktu, iż drużyny piłkarskie z ligi angielskiej niemal w każdym sezonie doskonale rywalizują w rozgrywkach europejskich. To, iż w tej chwili panującym mistrzem rozgrywek Ligi Mistrzów jest londyńska Chelsea, czyli drużyna z Wielkiej Brytanii jest tego perfekcyjnym dowodem. Nie da się ukryć, że ochotę na triumf w tych prestiżowych rozgrywkach ma także Manchester City. Zawodnicy mistrza ligi angielskiej w minionym sezonie dotarli do spotkania finałowego Champions League, ale wtedy musieli uznać dominację klubu prowadzonego przez Thomasa Tuchela. Dla trenera mistrza ekstraklasy angielskiej Pepa Guardioli, który w sezonie obecnym da z siebie wszystko, aby zwyciężyć wymarzone trofeum europejskie był to z całą pewnością duży cios.

Należy podkreślić, iż mistrz ekstraklasy angielskiej jest na perfekcyjnej drodze, aby uprościć sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów. W angielskiej ekstraklasie wypracowali sobie sporą przewagę nad pozostałymi klubami, co pozwoli im znacznie bardziej skoncentrować się na rozgrywkach europejskich. Piłkarze mistrza Anglii w sobotnie popołudnie rywalizowali Tottenhamem i z całą pewnością nie spodziewali się tak ciężkiego pojedynku. Ambitnie ruszyła z atakami od samego początku wyruszyła ekipa Tottenhamu FC, czego efektem było trafienie już po czterech minutach pojedynku. Zawodnicy z Manchesteru musieli ruszyć do odrabiania strat. Kibice futbolu z Manchesteru na pewno byli szczęśliwi, kiedy piłkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan doprowadzając takim sposobem do wyniku remisowego. W drugiej połowie tego spotkania do głosu kolejny raz doszli piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż spotkanie skończy się wygraną londyńskiego Tottenhamu, jednakże w 92 minucie z rzutu karnego do remisu doprowadził Mahrez. Arbiter w ostatniej minucie tego spotkania wskazał na rzut karny dla Tottenhamu Londyn. Harry Kane zamienił rzut karny na gola i w taki oto sposób zapewnił komplet punktów dla swojego klubu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij