news-bialystok.pl

Niebywały wynik w I. kolejce zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa i objęła prowadzenie w klasyfikacji grupy C!

Niebywały wynik w I. kolejce zmagań Ligi Europy! Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa i objęła prowadzenie w klasyfikacji grupy C!

17.09.2021, 11:12

zespoły piłkarskie z naszego kraju bardzo rzadko gwarantują swoim sympatykom pozytywne odczucia w rozgrywkach europejskich i należy mieć świadomość tego. W większości przypadków zespoły z polskiej ligi w oka mgnieniu ponoszą porażki w kwalifikacjach i kończą swój udział w zmaganiach europejskich i zostaliśmy przyzwyczajeni do tego. W obecnym sezonie kibice z Polski mogli być jednak dużo mocniej zadowoleni z dyspozycji piłkarskich drużyn. W finalnym rozrachunku do fazy grupowej europejskich zmagań zakwalifikowała się tylko Legia Warszawa, jednak reszta zespołów podczas eliminacyjnych potyczek poradziła sobie całkiem solidnie. Teraz jednak chcemy się skoncentrować na grze warszawskiej Legii, która w środowy wieczór zaczęła rywalizację w zmaganiach grupowych Europa League. W pierwszym meczu grupowej fazy przeciwnikiem był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę solidny zespół rosyjski.

Przed tym pojedynkiem wielu dziennikarzy sportowych zgodnie twierdziło, że Legii Warszawa niezwykle ciężko może być starać się o jakieś punkty. Spartak Moskwa przed tym starciem wydawał się rywalem zdecydowanie mocniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się mocno starać, aby wywalczyć chociaż remis podczas tego spotkania. Jednak sytuacja podczas meczu prezentowała się zdecydowanie inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest wesołą nowiną dla sympatyków futbolu z naszego kraju. Już od pierwszych minut gracze trenowani przez Michniewicza Czesława zgotowali gospodarzom i parę razy znaleźli się blisko ustrzelenia gola. Piłkarze moskiewskiego Spartaka z pewnością byli mocno zdziwieni tym, w jakim stylu ten pojedynek rozgrywają gracze mistrza polskich rozgrywek. Strategia mistrza naszego kraju była naprawdę rozsądna i mogliśmy zobaczyć w niej koncepcję na ten pojedynek. W sytuacji, gdy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta meczu mogło się wydawać, że mecz zostanie zakończone remisem. Jednak w doliczonym czasie gry zawodnicy mistrza polskich rozgrywek wyprowadzili fantastyczną kontrę, która skończyła się golem dla przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze pod koniec meczu gracze moskiewskiego Spartaka starali się ustrzelić wyrównującą bramkę, ale nie wystarczyło im kilku minut i to właśnie gracze mistrza polskiej ligi mieli możliwość świętować zwycięstwo.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij