news-bialystok.pl

Fiorentina FC awansowała do 1/2 finału - zakończenie wspaniałej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w Lidze Konferencji Europy!

Fiorentina FC awansowała do 1/2 finału - zakończenie wspaniałej przygody mistrza PKO Ekstraklasy w Lidze Konferencji Europy!

22.06.2023, 11:14

Fani piłki nożnej z Polski do tego, iż kluby z naszej ligi bardzo prędko kończą swoją przygodę z europejskimi pucharami zdążyli się już przyzwyczaić. Ogromną niespodzianką bez wątpienia jest więc to, iż jest połowa kwietnia, a ekipa Lecha z Poznania do ostatniego gwizdka pojedynku z Fiorentiną ACF toczyła bój o awans do półfinału europejskich pucharów. Mistrz PKO Ekstraklasy w aktualnie trwającym sezonie zaprezentował się fenomenalnie i ciężko temu zaprzeczyć. Sportowi dziennikarze z Polski w social mediach publikują wiele dobrych opinii na temat występów mistrza polski. Awans do 1/4 finału Conference League to bez najmniejszych wątpliwości duży sukces, jednak gracze trenera Van Der Brooma mieli ochotę na dużo więcej. I rzeczywistość udowodniła, iż zakwalifikowanie się do półfinału Ligi Konferencji Europy był naprawdę możliwy.

Mistrz PKO Ekstraklasy przed pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniem nie był faworytem. Większość piłkarskich specjalistów uważała, iż drużyna Fiorentiny, która pochodzi z Serie A jest faworytem. W sympatykach piłki nożnej z Polski pojawiła się jednak myśl, że poznański Lech ma szansę zaskoczyć swoich oponentów. Okazało się w końcowym rozrachunku, że w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu ACF Fiorentina była dla poznańskiego Lecha zbyt silna. Na trybunach przy Bułgarskiej gracze z Florencji wygrali wynikiem 4 do 1 i znacząco przybliżyli się do zakwalifikowania się do najlepszej czwórki. Przed rewanżowym spotkaniem można było wyczuć spokój w obozach obu zespołów. I między innymi dlatego forma mistrza polski we Florencji była sporym zaskoczeniem dla miejscowych sympatyków. Mistrz polskiej ligi na kilkanaście minut przed końcem meczu prowadził na wyjeździe z faworyzowaną Fiorentiną wynikiem 3 do 0. Taki wynik znaczył, że czeka nas dogrywka i zawodnicy z Poznania mają szansę na dostanie się do najlepszej czwórki Ligi Konferencji. Niestety defensywa mistrza polskiej ligi popełniła 2 gigantyczne błędy pod koniec tego spotkania, które skończyły się golami dla miejscowych. To w ostatecznym rozrachunku pogrzebało szansę na awans i walkę o zwycięstwo w zmaganiach Ligi Konferencji. Warto jednak przyznać to, iż Lech Poznań pokazał się doskonale w trwającym obecnie sezonie rozgrywek europejskich. Bez wątpienia jest to szansa na to, iż z każdym kolejnym sezonem będzie o wiele lepiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij