news-bialystok.pl

Fenomenalny występ czeskiej drużyny narodowej - klęska kadry polskiej w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Fenomenalny występ czeskiej drużyny narodowej - klęska kadry polskiej w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

23.06.2023, 08:17

Przegrana polskiej kadry z zespołem narodowym Czech w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Ubiegłe mistrzostwa świata w wykonaniu drużyny polskiej nie były zbyt udane. Rzecz jasna nasi zawodnicy byli w stanie awansować do pucharowej fazy, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Piłkarscy kibice z Polski zgodnie uważali, iż zmiana na pozycji selekcjonera jest wymagana. I chociażby z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie umowy z Czesławem Michniewiczem. Nowym selekcjonerem polskiej narodowej drużyny został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym przeciwnikiem była narodowa reprezentacja Czech. Było to pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle istotne było to, by zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nastroje w naszej kadrze były pozytywne, jednakże weryfikacja przyszła błyskawicznie. Zespół Czech bowiem zdołała strzelić dwa gole już po 3 minutach spotkania. To był istny szok zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców zebranych na trybunach w Pradze. Piłkarze narodowego zespołu Czech prezentowali się o wiele lepiej od polskich graczy od początku i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie się to zmieni. Polska kadra w drugiej połowie meczu grała trochę lepiej, jednakże to czescy zawodnicy strzelili trzeciego gola. Zdobywcą gola numer trzy w 64. minucie był Jan Kuchta. Zawodnicy polskiej kadry narodowej dali radę strzelić tylko jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu piłkarskiej polskiej reprezentacji był tragiczny i warto to podkreślić. Portugalski selekcjoner Santos na pewno nie tak debiut w reprezentacji narodowej Polski. Polska reprezentacja będzie się mierzyć z drużyną Albanii w drugim starciu eliminacji. Polska narodowa drużyna bez wątpienia musi zdobyć trzy punkty w tym spotkaniu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij