news-bialystok.pl

Doskonałe spotkanie oraz zwycięstwo wicemistrza polskiej ekstraklasy w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

Doskonałe spotkanie oraz zwycięstwo wicemistrza polskiej ekstraklasy w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

08.08.2022, 15:50

Futbolowi fani z Polski są przyzwyczajeni do tego, że na międzynarodowej arenie nasze kluby nie osiągają triumfów. Fantastycznym tego przykładem może być na przykład to, iż największym sukcesem ostatniej dekady jest to, że w 2016 roku warszawska Legia dostała się do grupowych rozgrywek Pucharu Europy. Co prawda nie udało się 6 lat temu zakwalifikować do pucharowej fazy, jednakże przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Pucharem Europy w tamtym sezonie była bardzo intrygująca. Na pewno epizodu z Champions League drużyny poznańskiego Lecha, który zdobył mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w minionym sezonie nie da się tak określić. Drużyna mistrza naszego kraju została wyrzucona z batalii o Champions League już w pierwszej rundzie eliminacji. Dlatego też musi walczyć na najmniej prestiżowym szczeblu klubowych zmagań czyli Lidze Konferencji.

Ciężko zaprzeczyć temu, że naprawdę ogromne oczekiwania kibice futbolowi z Polski pokładają w zespole wicemistrza polskiej ekstraklasy. Klub prowadzony przez trenera Papszuna od pierwszego meczu eliminacji prezentuje się naprawdę dobrze. Przyjemnie dla kibica prezentuje się gra wicemistrza Polski i można dostrzec, że został tam wdrożony projekt. W tym przypadku trzeba również chwalić zarząd tej drużyny, który bardzo dobrze dogaduje się z Markiem Papszunem. W ten sposób w Częstochowie został stworzony zespół, który zdoła bić się o sukcesy w europejskich rozgrywkach. Choćby z tego powodu kibice futbolowi w naszym kraju oczekują tego, iż wicemistrz polskich rozgrywek da radę zakwalifikować się do Ligi Konferencji Europy, ale także wygra mistrzostwo ligi. Ten cel był naprawdę blisko w minionym sezonie, ale podczas ostatnich kolejek zabrakło już drużynie wicemistrza polskiej ekstraklasy energii. Ekipa Rakowa Częstochowa w miniony czwartek mierzyła się ze słowackim Spartakiem Trnawa. Duże grono sportowych ekspertów twierdziło, że wicemistrz Polski powinien bez bez większych komplikacji poradzić sobie z oponentem. W końcowym rozrachunku po 2 trafieniach Iviego Lopeza wicemistrz Ekstraklasy triumfował wynikiem 2 do 0. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do czwartej rudny eliminacji Ligi Konferencji.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij