news-bialystok.pl

Starcie przeciwko zanieczyszczeniu

Starcie przeciwko zanieczyszczeniu

21.11.2020, 13:41

Dzień Czystego Powietrza można było obchodzić zaledwie kilka dni temu.Z tego właśnie powodu wskazane jest aby nabrać nieco refleksji dotyczących sporego problemu, który daje o sobie znać w obrębie całej Polski. Mowa tu bez wątpienia o smogu, który z pewnością potrafi okazać się dla ludzi naprawdę bardzo niebezpieczny. Nagromadzone toksyny, którymi oddychamy zasadniczo każdego dnia, mają bez żadnych wątpliwości do czynienia z rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już bez mała rok. Jak wiadomo warto notorycznie nauczać czym jest zatrucie powietrza bądź też jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Raptem w kilku programach telewizyjnych, z okazji Dnia Czystego Powietrza został poruszony właśnie ten temat. Warto być świadomym tego, że obecnie w naszym kraju rozpoczął się grzewczy sezon, a razem z nim powrócił też problem ze smogiem. Dobrą metodą aby zabezpieczyć się przeciwko zatruciu powietrza jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego zaznaczył ponadto, iż około połowę smogu w Polsce wyrabiamy sami w naszych domach. Uznał, że jeśli nie rozmontujemy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.


A ponadto, w walkę z zanieczyszczonym powietrzem podpiął się także Zespołów Elektrociepłowni PAK. Wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia, za ok. dziesięć lat okaże się zeroemisyjna, jak zadeklarował Piotr Woźny, prezes spółki. Miejmy na uwadzę także fakt, iż kłopot ze smogiem a także z COVID możemy ze sobą otwarcie połączyć. Plaga koronawirusa zapoczątkowała w miejscach o niepojęcie wysokiej degradacji powietrza, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


Jeżeli chodzi o smog bez wątpienia warto również orientować się, co zasadniczo jest podstawową przyczyną. Tak więc jest to tzw. niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu co niemiara niszczących substancji takich jak PM2,5, SO2, PM10 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych perspektyw jest nieprawdopodobnie istotna, w głównej mierze ze względu na nasze zdrowie i otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij