news-bialystok.pl

Od ostatniego czwartku rozwijają się ogólnopolskie manifestacje kobiet odnoszące się do aborcji

Od ostatniego czwartku rozwijają się ogólnopolskie manifestacje kobiet odnoszące się do aborcji

28.10.2020, 14:18

W aż osiemdziesięciu miastach w naszym kraju i w dwudziestu w innych krajach, w ramach manifestacji zdecydowały się wyjść dorosłe kobiety, jak też i mężczyźni na równi z młodymi osobami, celem dania wyrazu własnemu niezadowoleniu względem zarządzenia Trybunału pod kątem legalnej aborcji. 22 października, w czwartek, zgodnie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w przypadku źle rozwijającego się płodu ma stać się niezgodne z Konstytucją. Od tamtej chwili ciągle są protesty, mające na celu ukazanie rozczarowania w sprawie tej sfery. Manifestującym asystują hasła: "To jest wojna" albo "Piekło Kobiet". Występują też również takie teksty, jak np. "Wyp*******ć", ale też "***** ***", natomiast za gwiazdkami ukryto slogan, w lekceważącym tonie proponujący partii rządzącej się wynosić. Młodzi, a także starsi obywatele wyruszyli na ulice, aby wyrazić swoje zjednoczenie z manifestującymi, które zostały pozbawione racje do wybierania poprzez rządowy wyrok. Setki tysięcy pełnych oburzenia obywateli w ogromnej liczbie polskich miast jak i setki za granicą pragnie zaznaczyć, iż taki przepis nie może stać się rzeczywistością i zaprezentować swoją opozycję co do ideologii obecnie panującego rządu.

Skala manifestów jest niesamowicie duża

Już na samym początku na manifestację przyszło całe mnóstwo ludzi, przeważnie pełnych oburzenia Pań. W największych miastach, strajkujących były tysiące, oprócz tego nawet i w małych miasteczkach mieszkańcy pokazywali opór, zbierając się pod budynkami władzy i chodząc na "spacery". Na demonstracjach wygłaszanych jest całe mnóstwo haseł, wyśpiewywane są różne utwory, a na kartonowych plakatach można znaleźć różne napisy i ilustracje, jak na przykład "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Mimo wszystko jednak generalnym symbolem, który występuje bez przerwy, jest uznawana błyskawica w kolorze czerwonym. Mnóstwo osób medialnych oraz gwiazd albo dołącza do manifestacji, wychodząc na ulice swoich miast, bądź też zamieszcza informacje w social mediach, demonstrując swoje wsparcie dla strajku. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego jak również partia, która obecnie rządzi, którzy nawołują do powstrzymania demonstracji twierdzą, iż Strajk Kobiet to nic innego jak atak, który ma zniszczyć Polskę.

W całej Polsce szacunkowo ok. 400 tysięcy ludzi uwidoczniło się na ulicach miast w ponad 400 manifestacjach, z kolei największą liczbę demonstrantów można było widzieć w Warszawie. Zarówno Poznań, Kraków, Szczecin jak i multum innych miast wojewódzkich zostały otoczone manifestacjami. Nie wolno nie powiedzieć o strajkach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, ale i również w Norwegii lub Australii. Codziennie w licznych miastach Polski można spotkać strajki, którym celem jest spór o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma mieć miejsce najbardziej liczny do tej pory protest.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij