news-bialystok.pl

Chłopaki z Xiaomi po raz kolejny pokazali flagowca!

Chłopaki z Xiaomi po raz kolejny pokazali flagowca!

02.06.2018, 10:33

Xiaomi pokazało swój nowy flagowiec - Mi 8. Telefon jest bardzo podobne do iPhone X, zarówno wizualnie jak i ze względu na koncepcje wprowadzone wcześniej przez Apple. Co takiego ma do zaoferowania najnowsza wersja azjatyckiego producenta?

Z okazji ósmej już rocznicy funkcjonowania firmy na rynku, Xiaomi wymyślił żeby oznaczyć swojego nowego flagowca cyferką 8, jakby zapominając o tym, że nie został jeszcze wypuszczony model Mi 7. Mi 8 jest też pierwszym urządzeniem od Xiaomi z notchem, czyli rozpoznawalnym wycięciem w górnej części ekranu. Posiada także rozpoznawanie twarzy i możliwość zaminay twarzy na animowane obrazki. Czy to czasem nie brzmi znajomo? Xiaomi zdecydowało się zastosować dosyć dużo rozwiązań o wiele wcześniej wprowadzonych przez Apple, jednocześnie zdecydowanie nieźle sobie z tym radząc. Smartfon wyposażony jest w czytelny wyświetlacz w technologii Super AMOLED o przekątnej 6,21 cala, ośmierdzeniowy procesor Qualcom Snapdragon 845, chip graficzny Adreno 630, 6 GB pamięci RAM, aż do 256 GB przestrzeni na dane, aparat główny 12 Mpix + 12 Mpix, możliwość dwukrotnego powiększenia optycznego, aparat do selfie 20 Mpix, czujnik Face ID, czytnik linii papilarnych. A to wszystko producent umieścił zaledwie w 175 gramach.

Xiaomi zdecydował się dopuścić do sprzedaży nieco słabszą wersję oznaczoną SE z mniejszą przekątną ekranu i słabszym procesorem. Natomiast na rynku pojawi się lepsza wersja Mi 8, Explorer Edition, charakteryzująca się przezroczystymi pleckami. Będzie dodatkowo posiadać skaner linii papilarnych z rozpoznawaniem jak silny jest nacisk.

W środku możemy się spodziewać najnowszej wersji Androida - Oreo razem z MIUI 10 (który można uznać udoskonaloną przez Xiaomi wersję systemu Android).

Jest bardzo prawdopodobne, że Mi 8 będzie silną konkurencją dla fotosmartfonów, gdyż w zestawieniu ogólnym zajmuje 4 miejsce, razem z Samsungiem Galaxy S9+ z notami 99 punktów w serwisie DxOMark.

Warto zainteresować się najnowszym flagowcem azjatyckiej firmy Xiaomi, chociażby dlatego, że jest to niezwykle ciekawa propozycja dostępna wśród telefonów ze średniej półki cenowej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij